408 нови случаи на Ковид-19 во земјава, починати се 4 лица


11 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-353, ...
| | веќе видена | слични

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 531 оздравени пациенти од: Скопје-281, Куманово-18, Дебар-12, Штип-6, Прилеп-9, Тетово-31, Струга-4, Велес-9, ...
| | веќе видена | слични

Главниот град Скопје, со речиси повеќе од третина од вкупното население во земјата, разбирливо и натаму е најпогоден во епидемијата од коронавирусот, и бележи ...
| | веќе видена | слични

Според извештајот на Институтот за јавно здравје, за период од 19 до 25 октомври, тестирани биле вкупно 13.993 материјали во лабораториите во кои се спроведува ...
| | веќе видена | слични

Денеска нов 628 случаи со коронавирусот. Скопје повторно на врвот по бројот на новозаразени со 353 случаи. Аеродром се уште е на врвот по бројот на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство (МЗ) попладнево информираше дека во последните 24 часа од Ковид-19 починале 15 лица, односно, седум пациенти од Скопје на 76, 63, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

408 нови случаи на Ковид-19 во земјава, починати се 4 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: