Нови мерки за сузбивање на Ковид-19 – кои мерки стапуваат на сила веднаш, а кои ќе го чекаат Собранието


Се ограничува работното време на угостителските објекти до 23 часот, осовен за оние кои вршат испорака, а се ограничува и капацитетот на примени патници во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собраниската Комисија за здравство денеска треба да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на населението од заразни ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, оценува дека пакетот мерки за превенција од корона вирусот е така димензиониран, што ако граѓаните целосно ги ...
| | веќе видена | слични

Kоронавирусот забрзано се шириниз земјава. Според Институтот на јавно здравје во периодот од 19 до 25 октомври годинава, пријавени се 84 смртни случаи од 24 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека полицискиот час не е трајно решение, доколку граѓаните не сфатат колку е важно почитувањето на мерките за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, во вечерашното гостување на телевизија Телма, изјави дека ова зголемување на заразени од коронавирусот било ...
| | веќе видена | слични

Во гостувањето на Топ Тема, министерот за здравство Венко Филипче истакна дека не е трајно решение воведување на полицискиот час. -Овој пакет на мерки во кој ...
| | веќе видена | слични

Цел ден чекање, минута ипол образлагање уште минута реплики, но повеќе од еден час преговарање. Вака власта и опизцијата по речиси еден месец конечно го ...
| | веќе видена | слични

Во гостувањето на Топ Тема, министерот за здравство Венко Филипче истакна дека е очекуван ваквиот есенски бран. -Растот на нови случаи го предвидувавме и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието на Република Македонија денеска ги усвои измените во Законот за заштита од заразни болести, откако не можеше да се создаде мнозинство, поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови мерки за сузбивање на Ковид-19 – кои мерки стапуваат на сила веднаш, а кои ќе го чекаат Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: