Хасани за тв 24: Ова е болест на општеството, а не само на организмот


Заменикот министер за здравство д-р Илир Хасани во денешното гостување во 24 анализа потенцираше дека се увоени сите предлози кои биле предложени од Комисијата ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека полицискиот час не е трајно решение, доколку граѓаните не сфатат колку е важно почитувањето на мерките за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, во вечерашното гостување на телевизија Телма, изјави дека ова зголемување на заразени од коронавирусот било ...
| | веќе видена | слични

Во гостувањето на Топ Тема, министерот за здравство Венко Филипче истакна дека не е трајно решение воведување на полицискиот час. -Овој пакет на мерки во кој ...
| | веќе видена | слични

Цел ден чекање, минута ипол образлагање уште минута реплики, но повеќе од еден час преговарање. Вака власта и опизцијата по речиси еден месец конечно го ...
| | веќе видена | слични

Во гостувањето на Топ Тема, министерот за здравство Венко Филипче истакна дека е очекуван ваквиот есенски бран. -Растот на нови случаи го предвидувавме и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието на Република Македонија денеска ги усвои измените во Законот за заштита од заразни болести, откако не можеше да се создаде мнозинство, поради ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Собранието на Република Северна Македонија попладнево пратениците со 60 гласа „за” и 32 „воздржани”, без глас „против” се согласија измените и дополнувањата ...
| | веќе видена | слични

На почетокот од седницата изгласано е дека измените на законот за заштита на население од заразни болести треба да бидат донесени по скратена постапка, ...
| | веќе видена | слични

Предлог законот со кој опозицијата бара формирање на нова комисија за заштита од коронавирусот, поради превод на албански ќе ја почека седницата закажана на 29 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 382 | | | веќе видена

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува ...
сите 388 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии - на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 171 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју во живо за „Фокс Бизнис Њуз“, при што ги повтори обвинувања за изборни измами. Во телефонскиот разговор, во ...
сите 207 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хасани за тв 24: Ова е болест на општеството, а не само на организмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: