Во Србија 326 новозаболени од коронавирус, починаа две лица


3 копии

Во изминатите 24 часа регистрирани се 33.417 нови случаи на коронавирусот, според податоците на Јавното здравство на Франција и Министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатите 24 часа во Грција се регистрирани 1.259 нови случаи на Ковид-19, што е рекорден број новозаболени во еден ден и првпат бројката е четирицифрена, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дневниот број на смртни случаи од Ковид-19 во Европа е 40% поголем од минатата недела, соопшти Светската здравствена организација (СЗО). Портпаролката на СЗО, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Портпаролката на СЗО, д-р Маргарет Харис, за Би-Би-Си изјави дека најголем број нови случаи на инфекција се регистрирани во Франција, Шпанија, Велика ...
| | веќе видена | слични

Италија во вторникот забелажа рекорден број на новозаразени со коронавирусот, додека Велика Британија со над 367 смртни исходи како последица од компликации ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи Министерството ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарија отсекогаш била подготвена за дијалог и разбирање за решавање на билатералните прашања со Република Македонија, но тоа мора да биде посакувано и ...
сите 681 | | | веќе видена

Постои ризик сиромашните и ранливите да бидат прегазени во стампедото за вакцината против коронавирусот, изјави денеска директорот на Светската здравствена ...
сите 369 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија 326 новозаболени од коронавирус, починаа две лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: