Филипче: Нема слободни болнички кревети во повеќе инфективни одделенија во државата


Болничките капацитети забрзано се исполнуваат. Се преполнија некои болници. Нема слободни болнички кревети во повеќе инфективни одделенија во државата, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На никој не му е ускратено правото да се јави во болничка установа во кој било град и да живее, не само на Инфективната клиника, инфективни оделенија има ...
| | веќе видена | слични

Македонското сценарио се покажа како поцрно од италијанското, а македонскиот здравствен систем ги покажа сите свои кардинални недостатоци кои резултираат со ...
| | веќе видена | слични

Во Охрид се подготвува план за реорганизација по други одделенија за сместување на болните од Ковид 19.Бројот за заболени изминативе денови е двојно зголемен ...
| | веќе видена | слични

Предвидените десет легла за пациенти позитивни на Ковид 19 во Интерното одделение во Струшката Општа болница се исполнети. Во моментот, како што информира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство на Хрватска, Вили Берош, преку својата страница на „Фејсбук“ им се обрати на граѓаните и рече дека наредил целосна мобилизација на ...
| | веќе видена | слични

Капцитетот на струшката општа болница за примем на пациенти со ковид 19 е исполнет. На интерното одделение каде се примаат заразените пациенти има само 10 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 502 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 243 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

-Во Бугарија има големо негативно чувство за Македонците. Тие сметаат дека многу малку правиме за Договорот за добрососедство“, изјави во „Клик Плус“ на Тв 21 ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Нема слободни болнички кревети во повеќе инфективни одделенија во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: