Законот за заразни болести ќе се пегла меѓу Филипче и ВМРО-ДПМНЕ - спорна одредбата владата без Собрание да носи мерки


Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
| | веќе видена | слични

Цел ден чекање, минута ипол образлагање уште минута реплики, но повеќе од еден час преговарање. Вака власта и опизцијата по речиси еден месец конечно го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието на Република Македонија денеска ги усвои измените во Законот за заштита од заразни болести, откако не можеше да се создаде мнозинство, поради ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Собранието на Република Северна Македонија попладнево пратениците со 60 гласа „за” и 32 „воздржани”, без глас „против” се согласија измените и дополнувањата ...
| | веќе видена | слични

Предлог законот со кој опозицијата бара формирање на нова комисија за заштита од коронавирусот, поради превод на албански ќе ја почека седницата закажана на 29 ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и денес излезе со соопштение во кое обвини дека министерот за здравство Венко Филипче потфрлил бидејќи секој трети тестиран во Македонија вчера имал ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во време кога расте бројот на инфицирани со коронавирусот, а болниците се полнат, продолжува да ја злоупотребува сериозна здравствена ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Една третина од тестираните во текот на вчерашното деноноќие се позитивни на Ковид. Тоа значи дека секој трет тестиран имал Ковид. Филипче целосно потфрли. Ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 502 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 243 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

-Во Бугарија има големо негативно чувство за Македонците. Тие сметаат дека многу малку правиме за Договорот за добрососедство“, изјави во „Клик Плус“ на Тв 21 ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за заразни болести ќе се пегла меѓу Филипче и ВМРО-ДПМНЕ - спорна одредбата владата без Собрание да носи мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: