„Потенцијалните кинески вакцини не покажуваат несакани реакции“


Кина денес соопшти дека нејзините експериментални вакцини за заштита од вирусот Ковид-19 не покажале никаква негативна реакција, пренесувa „Анадолија“.„Досега ...
| | веќе видена | слични

Една од водечките експериментални вакцини против Ковид-19 предизвикува имунолошки одговор и кај постарите и кај помладите возрасни групи, што носи надеж среде ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Првичните резултати од испитувањата на вакцината против новиот коронавирус која ја развија Универзитетот Оксфорд во соработка со британско-шведската ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од испитувањето на вкацината за коронавирусот која ја развива Универзитетот во Оксфорд во соработка со компанијата „АстраЗенека“ упатуваат на тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вакцината против ковид-19 што ја развива Универзитетот Оксфорд создава имунолошки одговор и кај млади и кај стари лица, а несаканите реакции се помали кај ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Откриено е дека вакцината предизвикува заштитни антитела и Т-клетки кај постарите возрасни групи, пишува весникот, повикувајќи се на извори запознаени со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2553 тестирања, а регистрирани се 1112 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-321, ...
сите 788 | | | веќе видена

Постои теоретска можност до крајот на годината прашањето за почеток на преговори со Македонија да биде вратено на агендата, но во реалноста тоа не може да се ...
сите 710 | | | веќе видена

Историјата да ја оставиме на историчарите. Mожеме да ја искористиме историјата на позитивен начин. Таа нѐ сплотува, нѐ спојува и низ нејзе можеме да градиме ...
сите 139 | | | веќе видена

Минатата недела компаниите BioNTech и Pfizer објавија дека прелиминарните анализи покажале дека нивните вакцини имаат 90% ефикасност ако може да се спречи да ...
сите 349 | | | веќе видена

Венко Филипче да излезе и јавно да објави дека во ГОБ „8 Септември“ во Скопје е забрането да се примаат пациенти над 70 години. Јавноста мора да знае, особено ...
сите 190 | | | веќе видена

Јелена Жугиќ нека му ги даде мрачните лампиони на Мицкоски, бидејќи совршено му одговараат на неговиот мрачен карактер и мрачните политички дејствувања. ...
сите 155 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Потенцијалните кинески вакцини не покажуваат несакани реакции“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: