Влада: Се ограничува работното време на угостителските објекти до 23 часот

Владата на денешната 13-та седница ги разгледа и прифати препораките на Комисијата за заразни болести за ограничување на работно време на сите угостителски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата на Република Северна Македонија на денешната 16-та редовна седница ја разгледа информацијата за имплементацијата на Рамковниот договор за јавна набавка ...
| | веќе видена | слични

На денешната 16-та редовна седница Владата ја разгледа информацијата за имплементацијата на Рамковниот договор за јавната набавка на лекот „ремдесивир“ ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Владата денеска го утврди текстот на Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за објавување на законите и на другите прописи и акти во „Службен ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска на седница го разгледа и усвои усогласениот текст на Меморандумот за разбирање за 5G патоказ за дигитална трансформација во регионот на Западен ...
| | веќе видена | слични

Ребалансот на Буџетот со вградени амандмани и од комисиската расправа во Собранието се очекува до наредната недела да биде усвоен и да почне имплементацијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата одобри набавка на лекот Ремдесивир за третман на пациенти со коронавирус. За испорака на овој лек во следните пет месеци, државата ќе потроши 67,5 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата денеска изрази несогласување со Збирниот извештај за настанатите штети од елементарни непогоди кои ги зафатија општините: Валандово, Велес, Кочани, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата во рамки на 16-та седница ја разгледа и усвои информацијата за потребата од обезбедување на дополнителни средства за проектот за поврзување на локални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката ...
сите 119 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 236 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада: Се ограничува работното време на угостителските објекти до 23 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: