Народна банка ги отфрла обвинувањата за стечајот на „Еуростандард банка“

Народната банка ги отфрла како целосно неточни обвинувањата на Трифун Костовски, еден од доминантните сопственици на „Еуростандард банка“ АД Скопје – сега во ...
| | веќе видена | слични

Одговорноста за ненавременото реагирање и спречување за сторениот криминал во „Еуростандард банка“ не може да биде лоцирана само во Народна Банка туку и во ...
| | веќе видена | слични

Во врска со писмото за оштетените штедачи на Еуростандар Банка – „Како пропадна Еуростандард банка“, објавен на 24 октомври 2020 година, Народна Банка до ...
| | веќе видена | слични

Да продолжиме со објаснувањето на главното дејствие во оваа сезона наречена „Пропаѓање на Еуростандард Банка“, но овој пат на малку поразличен начин од ...
| | веќе видена | слични

Оштетените штедачи од Еуростандард банка повторно со обвинувања за Народната банка и за Владата, зошто не се дозволува нивно целосно обештетување со државни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оштетените штедачи од „Еуростандард банка“ испратија уште едно писмо до јавноста со наслов „Криминал“ во кое тврдат дека во подолг временски период од ...
| | веќе видена | слични

Како е можно банката да даде кредит на приватна фирма од Струмица во висина од околу 600 илјади евра, а да има обезбедување со друг недвижен имот од околу 33 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Владата предводена од СДСМ со предлог-Буџетот за 2021 година праќа јасна порака дека помошта за економијата, помошта за спас на работните места, поддршката на ...
сите 269 | | | веќе видена

Во најновата репортажа на „Катимерини“ објавена вчера под наслов „Вето од 1903 во Брисел“, пишува за влошените македонско-бугарски односи и статусот на Гоце ...
сите 518 | | | веќе видена

Од изјавите на политичарите не може да се открие каква нова понуда и документи се во игра, иако од претходно е познато дека она на што инсистира бугарската ...
сите 258 | | | веќе видена

Првото рочиште по предметот „Моќник” се одложи за 23 декември поради неприсуство на повеќе од обвинетите, дел поради неуредно добиено известување, а дел поради ...
сите 62 | | | веќе видена

Озогласената „жолта куќа“ во која до пред десетина години се вадеа органи на Срби се наоѓа на југот на Албанија во близна на градот Бурел. Неколку хирурзи под ...
сите 76 | | | веќе видена

Осумгодишно дете вчера беше донесено во Здравствениот дом во Неготино без знаци на живот, информираа денеска од таа јавна здравствена установа.– Беше пробано ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народна банка ги отфрла обвинувањата за стечајот на „Еуростандард банка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: