Лани над 40 отсто од потребите за енергија сме ги обезбедиле од домашни извори

4 копии

Во текот на минатата 2019 година 40,1 отсто од вкупните потреби на енергија во Македонија се покриени од домашно производство, објави Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Останато

Народот на денешните блокади пред Влада му остави “подарок“ на Зоран Заев.На премирот тие му оставија тоалетна хартија, порачувајќи му дека треба да ја ...
сите 467 | | | веќе видена

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 23 до 29 ноември намален е бројот на нови случаи со Ковид-19. Тестирани се вкупно ...
сите 257 | | | веќе видена

Од пред Владата на протестот „Оставка на Заев, слобода на народот“ на граѓаните се обрати Гордана Силјановска Давкова, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 324 | | | веќе видена

 Членството на СДСМ, граѓаните, јавноста, интелектуалците се тие кои јасно и гласно кажуваат не на неговата штетна политика на свиткана кичма, која не носи ...
сите 326 | | | веќе видена

По 15 години надвор од боксот, Мајк Тајсон се врати во рингот на егзибицискиот меч во „Стејплс центарот“ во Лос Анџелес каде ги одмери силите со Рој Џонс ...
сите 80 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 497 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лани над 40 отсто од потребите за енергија сме ги обезбедиле од домашни извори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: