Почнува назначувањето на третиот ешалон, Владата ќе расправа и за разрешување на Димова

Од денеска почнува назначувањето на директорите на институциите кои се под надлежност на Владата, соопшти денеска премиерот Зоран Заев, откривајќи дека за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, денеска оствари средба со директорот на Институтот за акредитација, Слободен Чокревски, на која беше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Сашо Тасевски денеска оствари средба со директорот на Институтот за акредитација на Република Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за култура Ирена Стефоска е назначена за претседателка на националната комисија за УНЕСКО. Владата донесе решение за измена и дополнување на ...
| | веќе видена | слични

На прашањето дали наскоро ќе има нови назначувања од третиот ешалон, односно директори на јавни претпријатија и акционерски друштва каде владата именува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пеце Мирчевски на денешната седница на Владата е реизбран за директор на Службата за заеднички и општи работи. На денешната владина седница беше прифатен и ...
| | веќе видена | слични

„Станува збор за човек кој се бори против корупцијата и криминалот, пред се во интерес на нашата национална но уште поважно и морална идина на сите граѓани на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
10 копии

На денешната седница владата го прифати предлогот на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, Сашо Тасевски да биде именуван за директор на Бирото за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната седница на Владата го предложив досегашниот директор на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, за нов четиригодишен мандат, при што предлогот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува назначувањето на третиот ешалон, Владата ќе расправа и за разрешување на Димова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: