Бројот на позитивни расте, нема термини за тестирање во Кавадарци


Бројките на ковид позитивни секојдневно растат како во Тиквешијата, така и во земјава. Состојбата по се изгледа е надвор од контрола, алармираат матични лекари ...
| | веќе видена | слични

Минатата недела на тетовското подрачје се заразени за двапати повеќе пациенти во споредба со изминатово лето, земено за истиот период Најголемиот проблем ...
| | веќе видена | слични

Капцитетот на струшката општа болница за примем на пациенти со ковид 19 е исполнет. На интерното одделение каде се примаат заразените пациенти има само 10 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На Инфективното одделение при велешката Општа болница синоќа починаа две жени на 57 и 86 годишна возраст од Велес. Тие се дванаесетта и тринаесетта жртва ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Почина 65-годишна кавадарчанка со КОВИД-19 на пат кон скопска клиника.Како што изјави за МИА д-р Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог од кавадаречкиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на позитивни расте, нема термини за тестирање во Кавадарци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: