Корона кризата ја зголеми задолженоста кај македонските граѓани

Корона кризата ја зголеми задолженоста кај македонските граѓани. Потребата од свежи пари, за да се задоволат основите животни потреби од месец за месец расте. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Податоците на Нардоната банка покажуваат дека граѓаните се повеќе се одлучуваат да ги користат услугите на финансиските друштва и да земаат брзи кредити. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Влијанието на зравствената криза врз економската активност во третиот квартал е поумерено, покажуваат податоците со кои располага Народната банка, кои ...
| | веќе видена | слични

-Согласно со објавените проценети податоци за БДП, во првата половина од 2020 година реалниот БДП се намали за 6,4 отсто на годишна основа, што е сепак малку ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните се повеќе се одлучуваат наместо во банка да тропнат на вратитет на финансиските друштва и да земаат брзи кредити, покажуваст податоците на Народната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Над 4,6 милијарди евра се заштедите кои македонските граѓани ги чуваат на книшка во банка или штедилница, покажува статистиката на Фондот за осигурување на ...
| | веќе видена | слични

Владата на последната седница даде дозвола Општина Кавадарци да се задолжи кај Комерцијална Банка со долгорочен кредит во износ од 118.000.000 денари, со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 565 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 243 | | | веќе видена

-Во Бугарија има големо негативно чувство за Македонците. Тие сметаат дека многу малку правиме за Договорот за добрососедство“, изјави во „Клик Плус“ на Тв 21 ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корона кризата ја зголеми задолженоста кај македонските граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: