Анкета: Граѓаните на ЕУ загрижени поради финансиските последици од Ковид-19

Поголемиот број од граѓаните на Европска Унија стравуваат од директните последици од кризата со новиот корнавирус врз личната финансиска ситуација или повеќето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повеќето компании во Словенија размислуваат долгорочно да го зголемат работењето од дома и по пандемијата на коронавирусот, покажа истражување спроведено од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На Светскиот економски форум се предвидува дека машините ќе заменат многу работни места, односно исто толку, колку што ќе создадат. Што значи тоа? Половина од ...
| | веќе видена | слични

Речиси половина од Словенците веруваат дека економијата нема да се опорави од кризата предизвикана од пандемијата на коронавирус пред 2023 година, покажува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Големите компании повеќе сметаат на роботите во планирањето на работните процеси, покажа истражувањето на Светскиот економски форум "WEF". "WEF" ги анкетираше ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според статистичките прогнози изнесени во новиот извештај на Светскиот економски форум (СЕФ), во следните пет години, „благодарение“ на роботите, 85 милиони ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Роботите ќе намалат 85 милиони работни места во средните и големи фирми во следните пет години, бидејќи пандемијата на коронавирус ги забрзува промените на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Владата предводена од СДСМ со предлог-Буџетот за 2021 година праќа јасна порака дека помошта за економијата, помошта за спас на работните места, поддршката на ...
сите 269 | | | веќе видена

Од изјавите на политичарите не може да се открие каква нова понуда и документи се во игра, иако од претходно е познато дека она на што инсистира бугарската ...
сите 523 | | | веќе видена

Озогласената „жолта куќа“ во која до пред десетина години се вадеа органи на Срби се наоѓа на југот на Албанија во близна на градот Бурел. Неколку хирурзи под ...
сите 75 | | | веќе видена

Дознавме дема Пендаровски по рецептот на измамникот Заев станал претседател на државата со криминал, наместо крокодилски солзи одговорност. Целата јавност ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета: Граѓаните на ЕУ загрижени поради финансиските последици од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: