Предвидувањата на ММФ загрижувачки за албанскиот претседател

5 копии

Висината на директните странски инвестиции (ДСИ) во светот во првото полугодие се намалиле за 49 отсто, споредено со истиот период лани. Причината за тоа се ...
| | веќе видена | слични

Светска банка во последниот редовен економски извештај за Западен Балкан предвидува земјава годинава да ја заврши до пад на БДП од 4,1 отсто, а за наредната и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Влијанието на зравствената криза врз економската активност во третиот квартал е поумерено, покажуваат податоците со кои располага Народната банка, кои ...
| | веќе видена | слични
8 копии

-Согласно со објавените проценети податоци за БДП, во првата половина од 2020 година реалниот БДП се намали за 6,4 отсто на годишна основа, што е сепак малку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- За автобуската несреќа во која загинаа 45 граѓани на Македонија, власта нема одговори, а секојдневно се појавуваат нови дилеми. Јавноста се уште нема добиено ...
сите 544 | | | веќе видена

Стабилна е епидемиолошката ситуација и е разговарано за новиот сој кај нас. Сметам дека рестрикција од затворање на граници и карантинизирање на патници нема ...
сите 383 | | | веќе видена

Африм Гаши, претседателот на Алтернатива, пред средбата со премиерот Зоран Заев рече дека ќе и биде дадена шанса на актуелната власт и дека партијата не сака ...
сите 207 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 514 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предвидувањата на ММФ загрижувачки за албанскиот претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: