ЗК „Пелагонија“ го продава коплексот „Александрија“ во Битола

Земјоделскиот комбинат Пелагонија од Битола го продава друштвото за трговија и услуги „Комплекс Александрија“ Битола. Комплексот има номинална вредност од ...
| | веќе видена | слични

НЛБ Банка преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за именувањето на г-ѓа Матеја Тревен за нов независен член на Надзорниот одбор на НЛБ ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Некогашниот селектор на Аргентина, Сезар Луис Меноти, беше клучниот човек кој придонесе Барселона да го купи Диего Марадона од Бока јуниорс. Меноти уште во ...
сите 308 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 235 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 157 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 434 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗК „Пелагонија“ го продава коплексот „Александрија“ во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: