На Македонија и се заканува раст на сиромаштијата поради ковид-19


Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
| | веќе видена | слични

Минатиот месец Хрватска, поточно, Загреб, беше домаќин на 3.европска конференција со меѓународно учество EAPAP (Европска асоцијација на стручњаци во подрачјето ...
| | веќе видена | слични

Откако почна корона кризата, бројот на пријавени случаи во Хрватска се зголеми за 50 проценти во споредба со истиот период минатата година, изјави денес ...
| | веќе видена | слични

Земји како Македонија треба да ги идентификуваат изворите на растот во здравите компании, кои впрочем се и добро познати, вклучени се во меѓународните синџири ...
| | веќе видена | слични

„Мајка ми е болна, татко ми е болен и пред пандемијата ни е исклучена струјата. Немаме никакви примања, немаме помош. И не можеме да добиеме информации какви ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за труд и социјална политика велат дека од направената компаративна анализа на податоците за периодот јануари – јуни 2019 и истиот период ...
| | веќе видена | слични

Семејното насилство за време на пандемијата е во пораст. Тоа е факт. А со оглед на тоа што некои научни предвидувања одат дотаму што тврдат дека целокупната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска од 12:30 до 14 часот во Скопје ќе бидат блокирани Владата и Министерството за надворешни работи со протестот што го организира ВМРО-ДПМНЕ поради ...
сите 448 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 61.878, бројката на оздравени пациенти е 38946, на починати е ...
сите 987 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Од таборот на американскиот тим, Хас, го објавија првото име кое ќе седи во нивниот болид од следната година. Нов возач на тимот на Хас ќе биде младиот 21 ...
сите 106 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 138 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Македонија и се заканува раст на сиромаштијата поради ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: