ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката

TTK Банка АД Скопје идентификуваше обид за лажно претставување на Банката со злоупотреба на името, соопштија денеска од ТТК Банка. Велат дека преку ...
| | веќе видена | слични

Се одржа состанок на Управниот одбор на АД ЕСМ во РЕК БИТОЛА заедно со стручниот колегиум на комбинатот и директорот на ФОД на тема тековни и следни активности ...
| | веќе видена | слични

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: