Со партиски пари Груевски си купувал имот на Водно, уапсен неговиот кум, осомничени и бизнисмени

Поранешниот премиер Никола Груевски е осомничен за перење пари.. Според истрагата на обвинителството за гонење организиран криминал, присвоил 1 милион и 300 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа вест денеска беше посочена од судијата Осман Шабани на рочиште за случајот „Топлик“. Адвокатот на Јанакиески на судијата му приложил документ издаден од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Сопственикот на кавадаречката компанија „Урбан инвест“, Јован Грков, во своето денешно сведочење во случајот „Талир“ изјави дека лично од обвинетите Миле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 1,3 милиони евра биле префрлени од фирма од Белизе на фирма ќерка во земјава во случајот со парцелите на Водно, за кој неодамна беше покрената истражна ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 2009 до 2013 година бев советник на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Општина Центар. Од 2003 до 2018 година бев активна во партијата и два мандати сум ...
| | веќе видена | слични

Сведокот Грков при својот исказ пред Судот уште потврди дека добивал тендери за градежни активности од Град Скопје и од други општини. На прашање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 287 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 205 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ со предлог-Буџетот за 2021 година праќа јасна порака дека помошта за економијата, помошта за спас на работните места, поддршката на ...
сите 269 | | | веќе видена

Заменикот министер за надворешни на Бугарија Георг Георгиев вели дека неговата земја не е единствениот стопер на Македонија во влезот кон ЕУ и оти и други ...
сите 306 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп планира да го помилува поранешниот советник за национална безбедност Мајкл Флин, кој во 2017 година призна дека го ...
сите 259 | | | веќе видена

Во најновата репортажа на „Катимерини“ објавена вчера под наслов „Вето од 1903 во Брисел“, пишува за влошените македонско-бугарски односи и статусот на Гоце ...
сите 296 | | | веќе видена

Денешното рочиште за предметот "Траекторија" кој го води Судијата Горан Бошевски а застапник на обвинението е јавниот обвинител Лиле Стефанова започна со ...
сите 58 | | | веќе видена

Озогласената „жолта куќа“ во која до пред десетина години се вадеа органи на Срби се наоѓа на југот на Албанија во близна на градот Бурел. Неколку хирурзи под ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со партиски пари Груевски си купувал имот на Водно, уапсен неговиот кум, осомничени и бизнисмени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: