ВМРО-ДПМНЕ утре на протести во Скопје, Велес, Охрид, Штип, Куманово, Битола и во Прилеп


ВМРО-ДПМНЕ утре вечер во Скопје и во уште шест градови во државава со возила ќе протестира против, како што велат, криминалот, корупцијата, неправдите и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На социјалните мрежи се појави фотографија, на која се гледа како ВМРО ДПМНЕ, протестира со скапи и луксузни возила. На протестите кои ги организира ВМРО ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата вчера одржа протести со движење на колона возила низ улиците на седум градови во државата. Од објавените видеа можеше да се забележи дека и на ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката во Собранието, Лидија Петкоска, порача дека гласот на граѓаните мора да се слушне и дека со масовното учество во протестот со возила, охриѓани го ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по завршувањето на протестите на опозицијата во седум града во Република Македонија, порача дека политичкиот ...
| | веќе видена | слични

Имам прилика вечерва да говорам во очи на можеби најголемиот македонски национален празник основањето на ВМРО. Практично организацијата ВМРО или уште поточно ...
| | веќе видена | слични

Членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ вечерва со своите возила и транспаренти продефилираа низ штипските улици. Пратеникот во Собранието, Иван Јорданов истакна ...
| | веќе видена | слични

Нема да молчиме пред криминалиите на оваа ненародна власт, порача Игор Здравковски од ВМРО-ДПМНЕ по вечерашниот протест во Велес. „Пред неспособноста на ...
| | веќе видена | слични

Во Куманово вечерва се одржa протест на членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ против, како што велат од општинскиот комитет, криминалот, корупцијата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 403 | | | веќе видена

По петнаесет месеци од првите два потврдени случаи со Ковид-19 се чини Албанија се збогува со опасниот вирус. По ниските едноцифрени бројки на ново заразени на ...
сите 261 | | | веќе видена

Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
сите 592 | | | веќе видена

Стефан Ристовски преземе капитенската лента од Горан Пандев, тој ќе биде новиот предводник на нашата репрезентација, а го има вистинскиот менталитет за тоа, ...
сите 459 | | | веќе видена

„И Барон Минхаузен е подобар од Шилегов, тој ќе изгуби без разлика кој му е противкандидат“, порача денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ, која го обвини ...
сите 162 | | | веќе видена

Владата утре на седница ќе ги разгледува двете законски решенија кои се однесуваат на најавеното намалување на ДДВ на електричната енергија и воведувањето ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ утре на протести во Скопје, Велес, Охрид, Штип, Куманово, Битола и во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: