Донациите за ВМРО-ДПМНЕ, станувале плацеви на Груевски, тврди обвинителството

2 копии

Оваа вест денеска беше посочена од судијата Осман Шабани на рочиште за случајот „Топлик“. Адвокатот на Јанакиески на судијата му приложил документ издаден од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сопственикот на кавадаречката компанија „Урбан инвест“, Јован Грков, во своето денешно сведочење во случајот „Талир“ изјави дека лично од обвинетите Миле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 1,3 милиони евра биле префрлени од фирма од Белизе на фирма ќерка во земјава во случајот со парцелите на Водно, за кој неодамна беше покрената истражна ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 2009 до 2013 година бев советник на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Општина Центар. Од 2003 до 2018 година бев активна во партијата и два мандати сум ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Унија на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Сергеј Попов на протестот пред Министерство за правда во организација на ВМРО-ДПМНЕ под мото „Оставка за ...
сите 609 | | | веќе видена

Микробиологот Никола Пановски во емисија на Телевизија 24 обвини за „воено профитерство“ на приватните болници. Пановски смета дека во кризна состојба, ...
сите 351 | | | веќе видена

Лажливецот Заев денес обвинува за некаков лажен патриотизам и тоа во истиот ден кога соопштува дека ќе ги менува учебниците по историја во согласност со туѓи ...
сите 116 | | | веќе видена

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
сите 32 | | | веќе видена

Договорот со Бугарија не е ниту за добрососедство ниту за пријателство. Барањата на Бугарија не се нови и датираат од 1878 година од Санстефанскиот договор. ...
сите 222 | | | веќе видена

Светската здравствена организација (СЗО) не препорачува земјите-членки да издаваат „пасоши за имунизација“ на граѓаните кои се опоравиле од ковид-19, но смета ...
сите 414 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донациите за ВМРО-ДПМНЕ, станувале плацеви на Груевски, тврди обвинителството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: