МД „Илинден”: Некоректно е да албанскиот министер Цакај сопствените жители Македонци, ГИ НАРЕКУВА БУГАРИ

2 копии

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција, Васил Стерјовски, на денешната пленарна седница на албанскиот парламент, образложувајќи ја ...
| | веќе видена | слични

Јас лично сум многу загрижен за вклучувањето на ОМО „Илинден“ и на „македонското малцинство“ во Бугарија во политичката резолуција во Европскиот парламент . ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 425 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Формула 1 пилотот Роман Грожан, кој вози за тимот Хас, мина речиси неповреден од еден од најлошите инциденти во Ф1 во последните години, специјалното одело го ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МД „Илинден”: Некоректно е да албанскиот министер Цакај сопствените жители Македонци, ГИ НАРЕКУВА БУГАРИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: