Баркли го расипа реми-денот во ПЛ, Астон Вила е 100-процентна


3 копии
2 копии
2 копии

Триумфот на „лисиците“ го донесе Џејми Варди со голот во 80. минута, откако 20. минути порано влезе во игра и се покажа како одличен џокер на менаџерот Брендан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лестер слави на гости кај Арсенал за прв пат по 1973 година, Џејми Варди влезе од клупата и донесе победа за „лисиците" од 0-1.Прекинат е постот долг 47 ...
| | веќе видена | слични

Лестер со голот на Џејми Варди го победи Арсенал во Лондон минимално со 1:0 во меч кој има историско значење за Лисиците. За Лестер ова е прва победа против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 71 | | | веќе видена

Бугарија се закани дека ќе го блокира патот на Северна Македонија кон членството во Европската унија, доколку не признае дека нејзиниот национален идентитет и ...
сите 349 | | | веќе видена

Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека од ден за ден бројот на заболени и починати од Ковид-19 се зголемува, болниците се преполни ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, Само на територијата ...
сите 349 | | | веќе видена

Наставничка во росоманското село Сирково позитивна на Ковид-19 во изолација однесе шест колеги, 15 ученици и две други лица од персоналот, за МИА потврди ...
сите 476 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баркли го расипа реми-денот во ПЛ, Астон Вила е 100-процентна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: