Ерменски фудбалер убиен во судирите во Нагорно-Карабах


5 копии
2 копии

Ерменија и Азербејџан повторно се обврзале дека од понеделник ќе го почитуваат „хуманитарноро примирје“ во судирот во Нагорно Карабах, објавија во заедничката ...
| | веќе видена | слични

Во понеделник наутро ќе стапи на сила хуманитарно примирје во конфликтот меѓу Ерменија и Азербејџан во Нагорно Карабах, се наведува во заедничко соопштение на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека конфликтот меѓу ерменските и азербејџански сили во Нагорно Карабах може „лесно да се реши“ и додаде ...
| | веќе видена | слични

Ереван поседува докази за учествo на турски воени специјалци во борбите во спорната кавкаска област Нагорно Карабах, изјавиле во неделата од државното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Азербејџан е подготвен да ги прекине борбените дејства во Нагорно Карабах, но Ерменија мора да биде првата што ќе го фрли оружјето, изјави претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мерката задолжително носење маска и на отворено се уште не е објавена во Службен весник, исто како и останатите мерки кои синоќа со усвојување на измените и ...
сите 466 | | | веќе видена

Монтажната болница до Инфективната клиника е скоро полна со болни, па сега новите пациенти ќе се примаат на Клиниката за неврологија и Кожна клиника, а ...
сите 399 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска потврди дека неговиот владин колега и сопартиец, Оливер Спасовски, е хоспитализиран на Инфективната клиника во ...
сите 220 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 157 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 517 | | | веќе видена

Опозицијата сериозно размислува да побара одложување на предвремените локални избори во Штип кои треба да се одржат на 10-ти декември, изјави лидерот на ...
сите 196 | | | веќе видена

Претседателот на државата Стево Пендаровски по денешната седница на Советот за безбедност најави дека до крајот на годинава ќе се организира дебата за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ерменски фудбалер убиен во судирите во Нагорно-Карабах

Од:
До кого (е-маил):
Порака: