Помпео се закани со санкции за продажбата на оружје за Иран

Русија е генерално задоволна од соработката со Соединетите држави во областа на борбата против тероризмот, изјави претседателот на Русија, Владимир ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Израел и Судан во петокот со американско посредување договориле нормализација на односите, со што Картум стана третата арапска муслиманска престолнина која во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче влезе во вербален дуел со пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески, критикувајќи го за неносење маска, иако и самиот тој ...
сите 278 | | | веќе видена

Состојбата со ширењето на коронавирусот во земјава е особено сериозна, а граѓените мора доследно да ги почитуваат мерките за заштита – носење маски, држење ...
сите 403 | | | веќе видена

Денеска почна закажувањето за правење брзи тестови кои детектираат корона вирус, а интересот е толку голем што термините се пополнети до 10.ноември. Директорот ...
сите 170 | | | веќе видена

Ниту еден пратеник или службеник од Собранието нема да оди во изолација поради контакт со пратеничката Славјанка Петровска, која пред два дена објави на својот ...
сите 179 | | | веќе видена

Во време на Ковид пандемија, во насока да ги заштитиме тие што се грижат за нашето здравје и спасуваат животи, предлагам Владата и Министерството за здравство, ...
сите 312 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата Душко Арсовски денеска на прес-конференција соопшти дека се уште немаат информација од Институтот за јавно здравје и од Центарот за ...
сите 226 | | | веќе видена

- Мојот божји татко отпатува на некое подобро место. Неговите досетки и итроштини засекогаш ќе останат да живеат... Ти благодарам што од студент до последните ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помпео се закани со санкции за продажбата на оружје за Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: