Враќање на годината: Бејл настапи за Тотенхем по 2.709 дена

3 копии

Алваро Домингез е пензиониран шпански фудбалер веќе четири години, но покрај тоа што најмногу се памети по тешките повреди кои го принудија да се пензионира на ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите млади фудбалери во Англија се вика Горан Бабиќ, има 17 години и неговата мајка Надица е Македонка. Иако е роден во Лондон, Горан засега се ...
| | веќе видена | слични

Јапонскиот второлигаш Мачида попладнево ремизираше без голови со лидерот Ависпа Фукуока, а повторно во тимот не беше нашиот интернационалец Доријан Бабунски. ...
| | веќе видена | слични

Зинедин Зидан се најде на мета на критики на челниците на Реал Мадрид поради своите одлуки за време на летниот преоден рок. Зидан се одлучи да направи неколку ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) соопшти дека инспекциските служби од вчера вечер постапуваат според новите овластувања, согласно измените и дополнувањата ...
сите 370 | | | веќе видена

Бојан Стојаноски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието на денешната собраниска седница за финансирање и буџет истакна дека опозицијата се однесува крајно ...
сите 188 | | | веќе видена

Состојбата со ширењето на коронавирусот во земјава е особено сериозна, а граѓените мора доследно да ги почитуваат мерките за заштита – носење маски, држење ...
сите 403 | | | веќе видена

Денеска почна закажувањето за правење брзи тестови кои детектираат корона вирус, а интересот е толку голем што термините се пополнети до 10.ноември. Директорот ...
сите 165 | | | веќе видена

Ниту еден пратеник или службеник од Собранието нема да оди во изолација поради контакт со пратеничката Славјанка Петровска, која пред два дена објави на својот ...
сите 179 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 150 | | | веќе видена

- Мојот божји татко отпатува на некое подобро место. Неговите досетки и итроштини засекогаш ќе останат да живеат... Ти благодарам што од студент до последните ...
сите 47 | | | веќе видена

Во време на Ковид пандемија, во насока да ги заштитиме тие што се грижат за нашето здравје и спасуваат животи, предлагам Владата и Министерството за здравство, ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Враќање на годината: Бејл настапи за Тотенхем по 2.709 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: