Шалке и Келн го пуштија „фенерот“


5 копии

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, постигнува гол на секои 37 минути оваа сезона во Бундеслигата, според порталот Goal.com. На натпреварот од 5. ...
| | веќе видена | слични

Роберт Левандовски веќе неколку месеци е најдобриот фудбалер на светот, а каде што застана последно, ја продолжи и оваа сезона. Одличниот Полјак изгледа ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Баерн Минхен без никакви проблеми го доби денешниот меч против Ајнтрахт Франфурт во Бундеслигата, меч во кој блескаше најдобриот играч на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 324 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 222 | | | веќе видена

Договорот за пријателство меѓу Бугарија и Северна Македонија ги има сите гаранции да се применува во добра волја и од двете страни. Нам целта не ни е да ја ...
сите 386 | | | веќе видена

„Факт е дека есенскиот бран со коронавирус подрани, но не е точно дека ние не бевме подготвени“, изјави епидемилого д-р Жарко Караџовски во интервју за МРТ. ...
сите 39 | | | веќе видена

Бројот на сторители на кривични дела во 2019 година, бележи благо намалување по однос на кривичните дела сторени во 2018. Во извештајот за работа на Јавното ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шалке и Келн го пуштија „фенерот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: