Ланзини од 30 метри ја скина мрежата на „петлите“, прокоцкаа 3:0 до 82-ра


3 копии
6 копии

Екипата на Тотенхем забележа очеувана и убедлива победа во првиот натпревар од Лига Европа против тимот на ЛАСК Линц кој го совлада со 3:0. По натпреварот, ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите млади фудбалери во Англија се вика Горан Бабиќ, има 17 години и неговата мајка Надица е Македонка. Иако е роден во Лондон, Горан засега се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Од клиничката болница „Аџибадем Систина“ ги демантираат тврдењата на Габриел Бајрам, син на починатиот политичар Амди Бајрам, дека при тестирање во нивната ...
сите 287 | | | веќе видена

Денеска почна закажувањето за правење брзи тестови кои детектираат корона вирус, а интересот е толку голем што термините се пополнети до 10.ноември. Директорот ...
сите 154 | | | веќе видена

Состојбата со ширењето на коронавирусот во земјава е особено сериозна, а граѓените мора доследно да ги почитуваат мерките за заштита – носење маски, држење ...
сите 119 | | | веќе видена

Ниту еден пратеник или службеник од Собранието нема да оди во изолација поради контакт со пратеничката Славјанка Петровска, која пред два дена објави на својот ...
сите 179 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 150 | | | веќе видена

- Мојот божји татко отпатува на некое подобро место. Неговите досетки и итроштини засекогаш ќе останат да живеат... Ти благодарам што од студент до последните ...
сите 47 | | | веќе видена

Во време на Ковид пандемија, во насока да ги заштитиме тие што се грижат за нашето здравје и спасуваат животи, предлагам Владата и Министерството за здравство, ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ланзини од 30 метри ја скина мрежата на „петлите“, прокоцкаа 3:0 до 82-ра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: