Стотици демонстранти ја нападнаа полицијата во Прага


8 копии

Десетици илјади луѓе се собраа на улиците во Полска да протестираат против строгите мерки наметнати поради пандемијата на корона вирусот.Овие протестите се ...
| | веќе видена | слични

Околу 2.000 луѓе се собраа на плоштадот Санта Луција во Неапол, во знак на протест против ограничувачките мерки кои регионот Кампанија ги воведе поради корона ...
| | веќе видена | слични

Околу две илјади луѓе се собраа синоќа на протест на неаполскиот плоштад Санта Луција поради рестриктивните мерки што ги воведе италијанскиот регион Кампанија ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд, во доминантно католичката полска, на 22 октомври пресуди дека прекинувањето на бременоста поради дефект на фетусот е неуставно. По одлуката на ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 15 лица се уапсени на протестите во Полска, на кои полицијата употреби и солзавец, откако земјата речиси целосно го забрани абортусот. „Дојче веле“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата во Полска приведе 15 лица по протестите што уследија откако Уставниот суд го отвори патот кон скоро целосна забрана за абортус. Уставниот суд, во ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд во Полска речиси целосно го забрани абортусот пресудувајќи дека „прекинувањето на бременоста поради абнормалности на фетусот е неуставно“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес во се одржа седница на Комисија за здравство во Собранието, пратениците од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ ...
сите 313 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 397 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 100 | | | веќе видена

На денешната седница на Комисијата за здравство во Собранието се обрати пратеникот Александар Велјановски од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За ...
сите 274 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата Душко Арсовски вели дека постојано се преземаат мерки за справување со загадувањето, но оти тоа не е проблем кој може да се реши за кусо ...
сите 142 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Златко Анѓелиќ од Кисељак се опоравил од Ковид-19 по 93 дена минати во болница, од кои 27 бил приклучен на апарати за дишење, а преживеал и ...
сите 162 | | | веќе видена

Извори од здравствените власти информираат за „ 360 степени “ дека Рашковски е хоспитализиран и дека здравствената состојбата му е под контрола, односно дека е ...
сите 370 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стотици демонстранти ја нападнаа полицијата во Прага

Од:
До кого (е-маил):
Порака: