Утре прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид, кај село Врбјани


26 копии
4 копии
8 копии

Како што информираше Гордана Панајотова од СВР – Штип во рамки на полициските контроли меѓу најчестите биле регистрирани санкциите за измината важност на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи денеска во Делчево и Берово ги продолжи засилените акциски контроли од областа на сообраќајот. Портпаролот на МВР Тони ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Речиси еден месец Министерството за внатрешни работи спроведува акција низ цела Македонија на засилени сообраќајни контроли. Зад официјалниот превез на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче влезе во вербален дуел со пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески, критикувајќи го за неносење маска, иако и самиот тој ...
сите 278 | | | веќе видена

Состојбата со ширењето на коронавирусот во земјава е особено сериозна, а граѓените мора доследно да ги почитуваат мерките за заштита – носење маски, држење ...
сите 403 | | | веќе видена

Денеска почна закажувањето за правење брзи тестови кои детектираат корона вирус, а интересот е толку голем што термините се пополнети до 10.ноември. Директорот ...
сите 171 | | | веќе видена

Ниту еден пратеник или службеник од Собранието нема да оди во изолација поради контакт со пратеничката Славјанка Петровска, која пред два дена објави на својот ...
сите 179 | | | веќе видена

Во време на Ковид пандемија, во насока да ги заштитиме тие што се грижат за нашето здравје и спасуваат животи, предлагам Владата и Министерството за здравство, ...
сите 312 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата Душко Арсовски денеска на прес-конференција соопшти дека се уште немаат информација од Институтот за јавно здравје и од Центарот за ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид, кај село Врбјани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: