Дури 475 хоспитализирани - толку се борат со короната во болниците во земјава

Во моментов во болниците во земјава има 475 хоспитализирани граѓани. Најголемиот број од нив се на Инфективна клиника. Нема информации дали се примени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Огромно зголемување на бројот на починати лица од коронавирус бележи вчерашниот ковид биланс во земјава. Според податоците од Министерството за здравство ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најновите податоци што вчера ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и двајца пациенти починаа во последните 24 часа по комликации од ковид-19, највисока дневна бројка на починати од почетокот на епидемијата. Во земјава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-271, ...
| | веќе видена | слични

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 197 оздравени пациенти од: Скопје-91, Куманово-7, Штип-8, Прилеп-18, Тетово-13, Струга-4, Велес-3, Битола-4, ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 17 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 137 пациенти. На кислородна поддршка се 97 пациенти, нема ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Струмица со 434, Тетово со 408 и Куманово со 331 активен случај се ТОП 3 општини (без Град Скопје) каде што има најголем број на активни случаи со коронавирус. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бојан Стојаноски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието на денешната собраниска седница за финансирање и буџет истакна дека опозицијата се однесува крајно ...
сите 507 | | | веќе видена

Од клиничката болница „Аџибадем Систина“ ги демантираат тврдењата на Габриел Бајрам, син на починатиот политичар Амди Бајрам, дека при тестирање во нивната ...
сите 287 | | | веќе видена

По денешната донација на 60 респиратори од Доверителниот фонд на НАТО, на македонските здравствени власти на располагање им се вкупно 196 респираторни машини. ...
сите 347 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420 -Куманово 35 -Дебар 5 -Штип 20 -Прилеп 61 ...
сите 934 | | | веќе видена

Состојбата со ширењето на коронавирусот во земјава е особено сериозна, а граѓените мора доследно да ги почитуваат мерките за заштита – носење маски, држење ...
сите 403 | | | веќе видена

Ниту еден пратеник или службеник од Собранието нема да оди во изолација поради контакт со пратеничката Славјанка Петровска, која пред два дена објави на својот ...
сите 179 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 150 | | | веќе видена

- Мојот божји татко отпатува на некое подобро место. Неговите досетки и итроштини засекогаш ќе останат да живеат... Ти благодарам што од студент до последните ...
сите 47 | | | веќе видена

Во време на Ковид пандемија, во насока да ги заштитиме тие што се грижат за нашето здравје и спасуваат животи, предлагам Владата и Министерството за здравство, ...
сите 139 | | | веќе видена

Во Брисел не е постигнат никаков компромис помеѓу амбасадорите за бугарските барања, а преговарачката рамка се уште стои на масата за дискусии во ЕУ. Ова го ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дури 475 хоспитализирани - толку се борат со короната во болниците во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: