Во САД ќе биде погубена првата жена од 1953 година

Лиза Монгомери во 2004 година задавила трудница во осми месец од Мисури, потоа со нож ја расекла, го извадила и украла бебето, па избегала, а потоа се обидела ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 276 | | | веќе видена

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 513 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 242 | | | веќе видена

САД се подготвени да го водат светот, изјави синоќа новоизбраниот американски претседател Џозеф Бајден, претставувајќи го својот дипломатски и национален тим ...
сите 186 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во САД ќе биде погубена првата жена од 1953 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: