Нема да има лидерска средба за прашањето со Бугарија


Премиерот Зоран Заев изјави дека борбата на македонските револуционери никогаш не била мотивирана ниту за територии, ниту пак за доминација на едни врз други и ...
| | веќе видена | слични

Не очекува брзо решение за спорните прашања околу Македoнија и Бугарија, но не смета и дека ќе има нов договор меѓу земјите. Уредникот на надворешниот деск на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонско-Бугарските односи и изминатиов продолжен викенд беа актуелна тема меѓу политичките чинители во државава. Од тоа дека Северна Македонија нема ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Премиерот Зоран Заев денеска повтори дека нема потреба од нов договор со Бугарија бидејќи постоечкиот е одличен. Појаснувајќи ја својата неодамнешна изјава ...
| | веќе видена | слични

Македонија е подготвена со писмена декларација да и гарантира на Бугарија спроведување на Договорот за добрососедство. По интервјуто на Каракачанов за Сител во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска најави можна нова декларација или изјава со која ќе се зацврсти договорот за добрососедство со Бугарија, во насока на деблокада на ...
| | веќе видена | слични

Во скратен мандат, за помалку од три години постигнавме многу, на речиси сите полиња, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев во обраќањето на 25. Конгрес на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бојан Стојаноски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието на денешната собраниска седница за финансирање и буџет истакна дека опозицијата се однесува крајно ...
сите 507 | | | веќе видена

Од клиничката болница „Аџибадем Систина“ ги демантираат тврдењата на Габриел Бајрам, син на починатиот политичар Амди Бајрам, дека при тестирање во нивната ...
сите 287 | | | веќе видена

По денешната донација на 60 респиратори од Доверителниот фонд на НАТО, на македонските здравствени власти на располагање им се вкупно 196 респираторни машини. ...
сите 346 | | | веќе видена

Состојбата со ширењето на коронавирусот во земјава е особено сериозна, а граѓените мора доследно да ги почитуваат мерките за заштита – носење маски, држење ...
сите 403 | | | веќе видена

Ниту еден пратеник или службеник од Собранието нема да оди во изолација поради контакт со пратеничката Славјанка Петровска, која пред два дена објави на својот ...
сите 179 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 150 | | | веќе видена

- Мојот божји татко отпатува на некое подобро место. Неговите досетки и итроштини засекогаш ќе останат да живеат... Ти благодарам што од студент до последните ...
сите 47 | | | веќе видена

Во време на Ковид пандемија, во насока да ги заштитиме тие што се грижат за нашето здравје и спасуваат животи, предлагам Владата и Министерството за здравство, ...
сите 139 | | | веќе видена

Во Брисел не е постигнат никаков компромис помеѓу амбасадорите за бугарските барања, а преговарачката рамка се уште стои на масата за дискусии во ЕУ. Ова го ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема да има лидерска средба за прашањето со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: