Јакимовски: Ние не сме виновни за пропусти во урбанизмот, сакаме да работиме!

Градежниот сектор, во 2019 година, учествувал со 5,5 отсто во создадениот бруто домашен производ, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. Но, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со 13 милиони од општината и над 7 милиони денари од Швајцарската агенција за развој и соработка се реконструира и доградува домот за стари лица во Берово како ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Признанието просветен работник на годината за учебната 2019/2020 го доби професорката по физика Штефица Ујчиќ од кумановската гимназија „Гоце Делчев“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Согласно приоритетите на граѓаните кои на регионални форуми одлучуваа за проекти во општините од Источниот плански регион, а кои се дел од проектот кој го ...
| | веќе видена | слични

Во Кина членовите на олимпискиот тим се ослободени од училиште речиси цела година, а имаат и автоматски упис на факултет за да можат целосно да се фокусираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Од клиничката болница „Аџибадем Систина“ ги демантираат тврдењата на Габриел Бајрам, син на починатиот политичар Амди Бајрам, дека при тестирање во нивната ...
сите 287 | | | веќе видена

Денеска почна закажувањето за правење брзи тестови кои детектираат корона вирус, а интересот е толку голем што термините се пополнети до 10.ноември. Директорот ...
сите 153 | | | веќе видена

Состојбата со ширењето на коронавирусот во земјава е особено сериозна, а граѓените мора доследно да ги почитуваат мерките за заштита – носење маски, држење ...
сите 119 | | | веќе видена

Ниту еден пратеник или службеник од Собранието нема да оди во изолација поради контакт со пратеничката Славјанка Петровска, која пред два дена објави на својот ...
сите 179 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 150 | | | веќе видена

- Мојот божји татко отпатува на некое подобро место. Неговите досетки и итроштини засекогаш ќе останат да живеат... Ти благодарам што од студент до последните ...
сите 47 | | | веќе видена

Во време на Ковид пандемија, во насока да ги заштитиме тие што се грижат за нашето здравје и спасуваат животи, предлагам Владата и Министерството за здравство, ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јакимовски: Ние не сме виновни за пропусти во урбанизмот, сакаме да работиме!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: