Ливерпул побара објаснување за двете офсајд ситуации по сугестијата на ВАР системот


Ливерпул не успеа да го победи Евертон на „Гудисон парк“, па иако гостите на два пати беа во водство, на крајот мораа да се задоволат со бод (2:2). Дуелот ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул во минатата сезона ја освои долгоочекуваната титула во Премиерлигата, а во спортот се вели дека е многу потешко да се одбрани титула, па на Црвените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веќе е и повеќе од јасно дека тимот на Ливерпул во јануарскиот преоден рок ќе се засилува на стоперската позиција. По повредата на Вирџил Ван Дајк кој ќе ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп верува дека неговиот тим е често жртва на погрешно судење или ВАР одлуки. Ливерпул вчера го победи Шефилд Јунајтед со 2-1, но ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Ливерпул потешко од очекувањата стигна до планираните три бода против тимот на Шефилд Јунајтед откако го совлада со минимални 2:1. Гостите од Шефилд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево беше погребан на муслиманските гробишта во Бутел.Амди Бајрам почина вчера на ...
сите 254 | | | веќе видена

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 26954, бројката на оздравени пациенти е 18627, на починати е ...
сите 379 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 320 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ливерпул побара објаснување за двете офсајд ситуации по сугестијата на ВАР системот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: