Д-р Кунгуловски: Носење маска на отворено е тотална глупост


3 копии

Најновата студија што ја спроведоа јапонските научници покажува дека коронавирусот може да опстане на човечка кожа и до девет часа, пренесува канадскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Научниците од јапонскиот Универзитет „Кјото“ спроведоа студија во која ја тестираа издржливоста на вирусот САРС-КоВ-2 (SARS-CoV-2) и вирусот на инфлуенца А ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Научниците од Институтот за технологија во Масачусетс во американскиот град Кембриџ развиваат термичка маска што на 90 степени ќе убива патогени на ...
| | веќе видена | слични

Јапонски научници објаснуваат која е течноста која за 15 минути го убива коронавирусот. Станува збор за 80 процентниот етанол кој може да го убие вирусот во ...
| | веќе видена | слични

Научниците од Универзитетот во Токио составија безбедна комора во која ги ставија главите на две кукли свртени една кон друга. На едната имало небулизатор што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево беше погребан на муслиманските гробишта во Бутел.Амди Бајрам почина вчера на ...
сите 254 | | | веќе видена

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 26954, бројката на оздравени пациенти е 18627, на починати е ...
сите 397 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на Сител зборуваше за прашањето со Бугарија и посочи дека ова прашање има три ...
сите 135 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 322 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Кунгуловски: Носење маска на отворено е тотална глупост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: