Засилени акциски контроли на МВР и во Кичево


26 копии
4 копии
8 копии

Како што информираше Гордана Панајотова од СВР – Штип во рамки на полициските контроли меѓу најчестите биле регистрирани санкциите за измината важност на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи денеска во Делчево и Берово ги продолжи засилените акциски контроли од областа на сообраќајот. Портпаролот на МВР Тони ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Речиси еден месец Министерството за внатрешни работи спроведува акција низ цела Македонија на засилени сообраќајни контроли. Зад официјалниот превез на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево беше погребан на муслиманските гробишта во Бутел.Амди Бајрам почина вчера на ...
сите 254 | | | веќе видена

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 26954, бројката на оздравени пациенти е 18627, на починати е ...
сите 445 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 320 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Засилени акциски контроли на МВР и во Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: