МОЖНИ ЛИ СЕ КАРАНТИНИ ИЛИ ПОЛИЦИСКИ ЧАС - Комисијата досега не разговарала, но зависно од состојбата, ништо не е исклучено


Откако бројките на новозаразени се повеќе растат и секојдневно уриваат нови рекорди, кај граѓаните се поставува прашањето, можни ли се нови карантини или ...
| | веќе видена | слични

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Кога бројот на заразени континуирано расте, а болниците се полнат, опозициската ВМРО-ДПМНЕ, со денови го одлага и блокира донесувањето на мерките важни за ...
| | веќе видена | слични

Каде завршија парите што стотици компании ги зедоа како субвенции, а не им дадоа плати на вработените, прашува Кристина Ампева од „Гласен Текстилец“, ...
| | веќе видена | слични

„Од првата помош што како мерка ја даде Владата, дури 300 компании не ја исплатиле финансиската подршка за работниците, а 7.000 компании исплатиле под ...
| | веќе видена | слични

Гостиварските општински власти од понеделник ќе решаваат како ќе работи администрацијата. Препораките за организирање на работата од Владата стигнале пред два ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Зоран Заев вечерва апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките и на тој начин да придонесат во намалување на ширењето на Ковид -19. Работното ...
| | веќе видена | слични

– Работното време на сите угостителски објекти се ограничува до 23 часот, освен за оние што вршат достава на храна. Апелираме граѓаните да ги почитуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево беше погребан на муслиманските гробишта во Бутел.Амди Бајрам почина вчера на ...
сите 254 | | | веќе видена

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Адвокатот и член на ВМРО-ДПМНЕ, Јовица Страшевски, денеска одржа прес конференција пред седиштето на опозициската партија на која на Христијан Мицкоски му даде ...
сите 177 | | | веќе видена

Имам три главни поенти. Прво, Трамп е вистинскиот човек за ова време. Не за сите времиња, можеби не и за повеќето времиња, но секако е совршен за ова време. ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОЖНИ ЛИ СЕ КАРАНТИНИ ИЛИ ПОЛИЦИСКИ ЧАС - Комисијата досега не разговарала, но зависно од состојбата, ништо не е исклучено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: