Агуеро обвинет за сексизам: „Се чувствуваше надмоќно затоа што судијата е жена“ ВИДЕО

Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро се најде во центарот на вниманието по натпреварот со Арсенал. Покрај Агуеро, главен актер во спорната ситуација беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако денеска не успеаја да го победат Вест Хем на гостински терен, играјќи нерешено 1:1, Манчестер Сити има само осум бода на пет натпревари во Премиер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот шампион на Англија, Манчестер Сити не е брилијантен на почетокот на новата сезона. Не дека не се истакнува, но Сити е очаен и по пет кола има само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево беше погребан на муслиманските гробишта во Бутел.Амди Бајрам почина вчера на ...
сите 254 | | | веќе видена

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 26954, бројката на оздравени пациенти е 18627, на починати е ...
сите 378 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 320 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Адвокатот и член на ВМРО-ДПМНЕ, Јовица Страшевски, денеска одржа прес конференција пред седиштето на опозициската партија на која на Христијан Мицкоски му даде ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Агуеро обвинет за сексизам: „Се чувствуваше надмоќно затоа што судијата е жена“ ВИДЕО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: