Заев: Пописот го одложивме зашто така бараа Мицкоски и опозицијата(видео)

Пописот го одложивме бидејќи Мицкоски и опозицијата бараа да биде одложен неколку месеци пред пандемијата и го направивме тоа, вели ремиерот Зоран Заев во ...
| | веќе видена | слични

При неодамнешната посета на Словенија, Бујар Османи имаше интервју за словенечко Дело. Во интервјуто тој најави дека ќе биде попишувана и дијаспората, една од ...
| | веќе видена | слични

Етничката припадност, религијата и јазикот може да бидат чувствителни прашања во многу земји и некои држави членки на ЕУ не прибираат такви податоци при ...
| | веќе видена | слични

„Египканите, како посебна , автохтона и автентична етничка заедница, имаат приоритетен интерес за валиден , транспарентен, и веродостоен попис, бидејки од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија разви автентичен модел на регулирање на меѓуетничките односи и може да служи како модел за земјите од поблискиот регион, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ денеска излезе со серија забелешки за предложениот закон за попис, чие одржување Владата го најавува за април идната година. ...
| | веќе видена | слични

Оние што сѐ уште имаат некакви забелешки или, уште полошо, прават политикантски калкулации и опструкции на даденото зелено светло за одржување на пописот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево беше погребан на муслиманските гробишта во Бутел.Амди Бајрам почина вчера на ...
сите 254 | | | веќе видена

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 308 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Адвокатот и член на ВМРО-ДПМНЕ, Јовица Страшевски, денеска одржа прес конференција пред седиштето на опозициската партија на која на Христијан Мицкоски му даде ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Пописот го одложивме зашто така бараа Мицкоски и опозицијата(видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: