Што направи виртуелниот експерт Славчо од А1 Македонија за 30 дена?

Виртуелениот експерт Славчо е чет-бот кој разбира и зборува македонски јазик. Со него можете да комуницирате на кирилица или латиница. Комуникацијата со Славчо ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Веќе седум месеци од како пандемијатасо Covid - 19 започна да се шири во нашата земја и истата беше фактор кој нè мотивираше сите нас во овој период на некој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 165 | | | веќе видена

Крајно сомнителен е начинот на доделување на грантови во Националната агенција од страна на Лидија Димова. Повеќе од десет дена бараме објавување од страна на ...
сите 198 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 149 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 156 | | | веќе видена

Бугарија го информира Брисел дека во Македонија се води „антибугарска идеологија“. Дипломатите брифираат дека се очекува Бугарија да каже „не“ на почнувањето ...
сите 310 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски се премисли - се откажа од преговори за законот со кој Владата добива овалстувања мерките што ќе ги носи да поминуваат само со одлука на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што направи виртуелниот експерт Славчо од А1 Македонија за 30 дена?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: