За свирепо убиство на трудница во САД ќе биде егзекутирана жена

На 8 декември во американската сојузна држава Индијана ќе биде егзекутирана жена, која е осудена на смрт на сојузно ниво, соопшти американското Министерство за ...
| | веќе видена | слични

Лиза Монгомери во 2004 година задавила трудница во осми месец од Мисури, потоа со нож ја расекла, го извадила и украла бебето, па избегала, а потоа се обидела ...
| | веќе видена | слични

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 369 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево беше погребан на муслиманските гробишта во Бутел.Амди Бајрам почина вчера на ...
сите 254 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 248 | | | веќе видена

Во скратен мандат, за помалку од три години постигнавме многу, на речиси сите полиња, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев во обраќањето на 25. Конгрес на ...
сите 561 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За свирепо убиство на трудница во САД ќе биде егзекутирана жена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: