Промоција на „Крсте Петков Мисирков – македонскиот меѓник“ од Свето Стаменов

3 копии

Во рамки на традиционалната манифестација „Отворени денови на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“ – Скопје“ утре ќе биде промовирана книгата „Крсте ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Педесет и две годишното новинарско искуство на доајенот на македонското новинарство Киро Кипроски е крунисана во монографијата „Поглед низ времето“, која денес ...
| | веќе видена | слични

Деновиве од печат излезе монографијата „Погледи на времето“ на Киро Кипроски, доајен на македонското новинарство и верен соработник на нашиот весник „Нова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера во хотелот „Епинал“ во Битола, пред членовите на Ротари клубот Битола, беше промовирана фондацијата „Ѓорѓи Марјановиќ“ и книгата „Колумни“ од проф. д-р ...
| | веќе видена | слични

Останато

Есенскиот бран на Ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче – нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 364 | | | веќе видена

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 518 | | | веќе видена

Попладнево околу 17 часот на инфективното одделение во велешката болница почина 61 годишна пациентка од Велес. Пациентката била во тешка здравствена состојба ...
сите 256 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Пораките кои претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги испрати во вчерашниот говор, одржан по повод празникот 23 Октомври, треба да бидат водечка мисла ...
сите 232 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на „Крсте Петков Мисирков – македонскиот меѓник“ од Свето Стаменов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: