Во зоолошка само со маски, приватно обезбедување ги предупредува посетителите


Приватна агенција за обезбедување волонтерски ќе помага во Зоолошката градина во Скопје да се почитуваат мерките и препораките за заштита од ковид-19. Од овој ...
| | веќе видена | слични
5 копии
16 копии
4 копии

Од Зоолошка градина Скопје најавија дека наскоро ќе пристигнат сервали и црвени птици од видот Скарлет Ибис . – Овие видови на животни се доста атрактивни за ...
| | веќе видена | слични

Несреќата се случила во саботата во дел од зоолошката градина наречена „област на дивиот ѕвер“. Видеото од инцидентот, на кое се гледа како група туристи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мечка уби работник во зоолошка градина во Шангај пред посетители кои го гледале нападот од автобус, пренесува Би-Би-Си. Несреќата се случила во саботата во дел ...
| | веќе видена | слични

Голема трагедија се случила денеска во Зоолошката градина во Шангај кога една од мечките му се нафрлила врз работник во Зоолошката и го усмртила пред очите на ...
| | веќе видена | слични

После смртоносниот напад на мечката на еден од работниците во Зоолошката градина во Шангај, управата ветила дека ќе го подобри системот за заштита на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 662 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 211 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена „Работнички права за време на корона – Корона права”, во ...
сите 120 | | | веќе видена

Левица денеска со двајцата пратеници Димитар Апасиев и Ворис Крмов до претседателот на Собранието доставија предлог Декларација во 10 точки за осуда на ...
сите 422 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во зоолошка само со маски, приватно обезбедување ги предупредува посетителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: