Нов рекорд на новозаразени во земјава - регистрирани се 594 нови случаи на КОВИД-19


Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-303, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Германија во последните 24 часа се регистрирани 6.868 нови случаи на коронавирус, а 47 лица починаа, објави Институтот „Роберт Кох“.Вкупно 373.167 лица се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 890 новозаразени со Ковид-19 и осум смртни случаи, соопштил денеска Националниот штаб за цивилна заштита. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Во последните 24 часа во Бугарија се потврдени 1.024 нови случаи на коронавирус, што е највисок дневен број од почетокот на епидемијата. Во изминатиот ден биле ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство вчера информираше дека по направени 771 тестирања, биле регистрирани 161 новозаразени лица во Македонија, а уште 12 пациенти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 154 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 81 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 126 | | | веќе видена

ГРУЕВСКИ СО ПАРИ ОД ПАРТИСКИ ДОНАЦИИ КУПИЛ ПЛАЦ Судот му одреди 30 дена притвор на Ристо Новачевски, кум на екс премиерот Никола Груевски. По предлог на ...
сите 79 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов рекорд на новозаразени во земјава - регистрирани се 594 нови случаи на КОВИД-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: