Во Италија рекордни речиси 11.000 нови случаи на коронавирус


4 копии
9 копии
6 копии

Од денеска, приемот на сите пациенти во словенечките болници ќе биде прекинат, освен за пациенти заболени од Ковид-19 и итните случаи. Тоа беше пропишано со ...
| | веќе видена | слични

Во Италија вкупно заразени повеќе од 500.000 лицаВо Италија во последните 24 часа потврдени се рекордни 19. 644 случаи на корона вирус, така што од почеток на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

САД регистрираа синоча рекорден број новозаразени со Ковид-19 втор ден по ред, според податоците на Универзитетот Џонс Хопкинс. Бројот на новозаразени е ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел апелираше до своите граѓани да ги ограничат своите социјални контакти и да патуваат минимално, откако во земјата е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево беше погребан на муслиманските гробишта во Бутел.Амди Бајрам почина вчера на ...
сите 254 | | | веќе видена

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 26954, бројката на оздравени пациенти е 18627, на починати е ...
сите 447 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на Сител зборуваше за прашањето со Бугарија и посочи дека ова прашање има три ...
сите 135 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 320 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Италија рекордни речиси 11.000 нови случаи на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: