Милан подобар од Интер во градското дерби

Ромелу Лукаку продолжува во одлична форма по стартот на новата сезона. Погодокот против Б. Менхенгладбах за водство од 1-0 на Интер, за Лукаку е петти на исто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Златан Ибрахимовиќ беше човек на одлука во саботното дерби кое се одигра на „Сан Сиро“, на кое Милан после пауза од четири години успеа да го победи Интер во ...
| | веќе видена | слични

Иако поминаа четири дена од дербито помеѓу Интер и Милан, сепак Златан Ибрахимовиќ се уште е во центарот на вниманието на италијанската јавност. Тоа е поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 399 | | | веќе видена

Во Чешка вчера беа потврдени 14.968 новоинфицирани со коронавирус, што е дури за 3.000 повеќе од претходниот ден.Владата итно воведе построги мерки со кои се ...
сите 1090 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

„Во услови кога состојбата со коронавирусот во земјата е алармантна, бројот на заразени е троцифрен и континуирано расте насекаде низ државата од клучно ...
сите 304 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 198 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена „Работнички права за време на корона – Корона права”, во ...
сите 120 | | | веќе видена

Левица денеска со двајцата пратеници Димитар Апасиев и Ворис Крмов до претседателот на Собранието доставија предлог Декларација во 10 точки за осуда на ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милан подобар од Интер во градското дерби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: