Кикс на Јувентус во Калабрија

Јувентус и Андреа Пирло имаа победнички старт на новата сезона во Лигата на шампионите, откако повратникот кај „бјанконерите“, Алваро Мората постигна два гола ...
| | веќе видена | слични

Алваро Мората е сосема поинаков играч во дресот на Јувентус отколку што е случај со другите клубови, како што покажа почетокот на неговиот втор мандат во ...
| | веќе видена | слични

Алваро Мората одлично ја започна својата втора епизода во дресот на Јувентус. Мората до сега постигна три гола, а во победата над Динамо Киев беше двоен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во отсуство на Кристијано Роналдо, Алваро Мората ја презема одговорноста во нападот и вчера постигна два гола на гостувањето во Киев, обезбедувајќи ја првата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипата на Јувентус славеше на гостувањето кај Динамо Киев со 2:0 во натпревар игран пред полни трибини, нешто што е реткост во вакви услови. Ова беше деби ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 500 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 164 | | | веќе видена

Научните докази кои укажуваат на тоа дека климатската криза е резултат на човекова активност и согорување на фосилни горива се бројни и често дискутирани. Од ...
сите 175 | | | веќе видена

Левица денеска со двајцата пратеници Димитар Апасиев и Ворис Крмов до претседателот на Собранието доставија предлог Декларација во 10 точки за осуда на ...
сите 473 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кикс на Јувентус во Калабрија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: