Крај на серијата на Реал од 15 натпревари без пораз


2 копии

Флорентино Перез се подготвува за ангажман на нов тренер во случај Реал Мадрид да продолжи да реди порази, легандата Раул е прва опција за замена на Зинедин ...
| | веќе видена | слични

Зинедин Зидан експериментира со доста ротации во својот почетен состав на стартот од новата натпреварувачка сезона, но тоа воопшто не му донесе резултат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дваta домашни порази по ред од тимови кои се неспоредливо послаби од Реал Мадрид според играчкиот кадар, го вклучија црвеното светло за аларм во клубот, и ...
| | веќе видена | слични

Зинедин Зидан доби од претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, два натпревари за да се спаси од отказ по лошиот старт на сезоната. Реал Мадрид во првото ...
| | веќе видена | слични

Шпанските медиуми пишуваат дека се ближи нова разделба помеѓу Зидан и Реал Мадрид. После последните резултати такво нешто е и логично. Навивачите се ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Реал Мадрид по поразот од Кадиз во домашниот шампионат претрпе уште еден шокантен пораз, овој пат од Шахтјор во Лигата на шампионите. Зинедин Зидан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 503 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 203 | | | веќе видена

Научните докази кои укажуваат на тоа дека климатската криза е резултат на човекова активност и согорување на фосилни горива се бројни и често дискутирани. Од ...
сите 176 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крај на серијата на Реал од 15 натпревари без пораз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: