Ако не може во Скопје може во Истанбул: Aмди Бајрам ја мажи внуката

Поранешниот пратеник Амди Бајрам прави свадба на внуката Перихан на брод во Истанбул. Синот на Амди, Габриел, татко на неверстата на својот Фејсбук профил во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да се тестираат за коронавирус сватовите кои присуствуваа на свадби во странство и ако неколкумина излезат позитивни, организаторот на веселбите да се повика ...
| | веќе видена | слични

И покрај забраните за организирање семејни веселби, но и фактот дека секојдневно значајно расте бројот на инфицирани со Ковид-19, некои граѓани наоѓаат ...
| | веќе видена | слични

„Најважно е тоа што има свадба, а во исто време не ги прекршивме законите во земјава. Свадбата беше планирана долго но поради рестрикциите неколку пати беше ...
| | веќе видена | слични

Неколку пати ја одложувал свадбата на внуката, и на крај сепак решил да ја направи, но не во Македонија, туку во Турција. Сепак, поранешниот пратеник и ...
| | веќе видена | слични

Доскорешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите Амди Бајрам на сред пандемија на вирусот Ковид-19 сепак направи свадба за својата внука но не во ...
| | веќе видена | слични

Поради забраната во Македонија, Амди Бајрам направи свадба за својата внука во Истанбул со 200 гости од земјава, јави АлмакосЗасега нема ниту потврда, ниту ...
| | веќе видена | слични

Политичарот Амди Бајрам отсекогаш важел за контраверзна личност и со него се поврзуваат најразлични ситуации и случки.И во време на пандемија Бајрам успеа да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 371 | | | веќе видена

Во Чешка вчера беа потврдени 14.968 новоинфицирани со коронавирус, што е дури за 3.000 повеќе од претходниот ден.Владата итно воведе построги мерки со кои се ...
сите 1099 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

„Во услови кога состојбата со коронавирусот во земјата е алармантна, бројот на заразени е троцифрен и континуирано расте насекаде низ државата од клучно ...
сите 305 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена „Работнички права за време на корона – Корона права”, во ...
сите 120 | | | веќе видена

Д-р Драган Тасевски, доктор специјалист вработен на Хируршкото одделение во Општата болница Куманово, почина од коронавирус. Тој беше осмиот здравствен ...
сите 142 | | | веќе видена

Левица денеска со двајцата пратеници Димитар Апасиев и Ворис Крмов до претседателот на Собранието доставија предлог Декларација во 10 точки за осуда на ...
сите 470 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако не може во Скопје може во Истанбул: Aмди Бајрам ја мажи внуката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: